جدال آزادکاران امید ایران در ۵ وزن دوم رقابتهای جهانی
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۴۰۱ | کد خبر: ۳۶۲۳۴۳۰۱
مسابقات مقدماتی ۵ وزن نخست رقابتهای کشتی آزاد زیر ۲۳ سال (امید) جهان در شهر پونت ودرا کشور اسپانیا برگزار شد که امیرمحمد یزدانی در وزن ۷۰ کیلوگرم و امیرعلی آذرپیرا در وزن ۹۷ کیلوگرم به دیدار فینال راه یافتند و کیان محمودجانلود در وزن ۶۵ کیلوگرم به گروه بازندهها رفت. احمد محمدنژاد جوان و محمد نخودی نیز در اوزان ۵۷ و ۷۹ کیلوگرم از دور رقابتهای کنار رفتند.
بیشتر بخوانید:
اخباری که در وبسایت منتشر نمیشوند!
رقابتهای پنج وزن دوم مسابقات کشتی آزاد امیدهای جهان از ظهر امروز (شنبه) آغاز میشود و ۵ نماینده دیگر کشورمان برای کسب مدال به مصاف حریفان خود خواهند رفتند که عملکرد این نفرات برای رسیدن تیم ایران به سکوی قهرمانی بسیار مهم خواهد بود.
بر همین اساس و در وزن ۶۱ کیلوگرم که ۲۰ شرکت کننده دارد، آرمین حبیب زاده پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با آسیل آیتاکین از قزاقستان مبارزه میکند.
در وزن ۷۴ کیلوگرم که با حضور ۲۶ کشتی گیر برگزار میشود، محمدحسین فیروزپور در دور نخست به مصاف آتامیرات چارلیف از ترکمنستان میرود و در صورت پیروزی بر این کشتی گیر در دور دوم با عصمت جیتفجی از ترکیه مبارزه میکند.
در وزن ۸۶ کیلوگرم که ۲۴ شرکت کننده دارد، سجاد غلامی در دور اول با ترنت هیدلای از آمریکا مبارزه میکند و در صورت گذر از این حریف در دور دوم به مصاف نورتیلیک کاریپبایف از قرقیزستان میرود.
در وزن ۹۲ کیلوگرم که ۱۹ نفر حضور دارند، امیرحیسن فیروزپور در دور اول با رضابک آیتموخان از قزاقستان کشتی میگیرد و در صورت پیروزی در این دیدار در دور دوم با ادلان ویسخانوف از فرانسه مصاف میدهد.
در وزن ۱۲۵ کیلوگرم که با حضور ۱۶ نفر برگزار میشود، امیررضا معصومی در دور اول با آدیل میسیرجی از ترکیه پیکار میکند و در صورت غلبه بر این حریف در دور دوم به مصاف جونووان اسمیت از پورتوریکو و میلان کورسوگ از مجارستان میرود.
تیم ایران در رقابتهای سال گذشته کشتی آزاد زیر ۲۳ سال جهان که در شهر بلگراد صربستان برگزار شد با کسب یک مدال طلا، ۲ مدال نقره و ۵ مدال برنز پائینتر از روسیه، عنوان نایب قهرمانی جهان را از آن خود کرد.
باشگاه خبرنگاران جوان ورزشی کشتی و رزمیمنبع: باشگاه خبرنگاران
کلیدواژه: فدراسیون کشتی اخبار ورزشی دور دوم دور اول
درخواست حذف خبر:
«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را بهطور اتوماتیک از وبسایت www.yjc.ir دریافت کردهاست، لذا منبع این خبر، وبسایت «باشگاه خبرنگاران» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۶۲۳۴۳۰۱ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۵۷۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتیکه در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
خبر بعدی:
قهرمانی مازندران در رقابتهای کشتی فرنگی نونهالان کشور
به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای مازندران، رقابتهای کشتی فرنگی نونهالان قهرمانی کشور روزهای ۱۰ و ۱۱ اردیبهشت ماه در سالن شهدای هفتم تیر تهران برگزار شد.
در پایان این رقابتها مازندران با ۱۵۴ امتیاز به عنوان قهرمانی رسید و تیمهای خوزستان با ۱۱۹ امتیاز و لرستان با ۹۳ امتیاز دوم و سوم شدند.
نتایج اوزان مختلف:
۳۵ کیلوگرم: ۱- علی اصغر صبوری نژاد (کهگیلویه و بویراحمد) ۲- سجاد محمدی (اروند) ۳- مهدی چاره اندیش (خوزستان) و مهدی شکری (توابع تهران))
۳۸ کیلوگرم: ۱- محمد پورابراهیمی (کهگیلویه و بویراحمد) ۲- علی چیت گران (مازندران) ۳- میررپوریا عزیزی (اردبیل) و علی اسماعیلی (سهمیه خوزستان)
۴۱ کیلوگرم: ۱- محمدامین آذرپیرا (کرمان) ۲- علی فتحیان (لرستان) ۳- ابوالفضل چیت گران (مازندران ۹ و محمدامین خشنودفر (سهمیه خوزستان)
۴۴ کیلوگرم: ۱- بنیامین رستگار (فارس) ۲- مهدی قلندی (مازندران) ۳- مبین زراعتی (اصفهان) و امیررضا حنفی (البرز)
۴۸ کیلوگرم: ۱- امیر کاظمی (خوزستان) ۲- یاسین دهستانی (مازندران) ۳- محمدمهدی رجانی (لرستان) و امیرمهدی حاجی وند (سهمیه خوزستان) ۵- امیرعباس اخوان (مازندران) و عرشیا موسوی (اردبیل)
۵۲ کیلوگرم: ۱- امیرعلی مجازی (کرمان) ۲- امیررضا طهاسب پور (مازندران) ۳- علیرضا حیدری (خوزستان) و امیرسام جعفری راد (مازندران)
۵۷ کیلوگرم: ۱- ابوالفضل ظهیری (اصفهان) ۲- آرمین قولی گله (خوزستان) ۳- محمدرضا مهدوی (تهران ب) و رضا جلیلی (لرستان)
۶۲ کیلوگرم: ۱- مهدی غلامیان (فارس) ۲- کورش عبدولی (اروند) ۳- آرمین قاسمی (کهگیلویه و بویراحمد) و محمدامین رحیمی (لرستان)
۶۸ کیلوگرم: ۱- سید اسماعیل نبوی (مازندران) ۲- علی احمد شمشیری (توابع تهران) ۳- اهورا نوروزی (فارس) و محمدجواد عبدولی (سهمیه خوزستان) ۵- علی رضا سلطانی (تهران) و امیرعلی امیرپور (سهمیه مازندران)
۷۵ کیلوگرم: ۱- امیرحسین علوانی (سهمیه خوزستان) ۲- نوید سعیدیان (خوزستان) ۳- ابوالفضل صحت (اصفهان) و امیررضا مهری (مازندران)
۸۵ کیلوگرم: ۱- امیرحسین بختیارنژاد (البرز) ۲- ایمان قمی (سهمیه مازندران) ۳- عرشیا زنگنه (تهران) و امیرمحمد جاوری (سهمیه خوزستان)
۱۰۰ کیلوگرم: ۱- محمدمهدی دروگر (گلستان) ۲- مهدی کاظمی (لرستان) ۳- علی اکبر آکو (مازندران) و ایلیا خردمند (کهگیلویه و بویراحمد)
رده بندی تیمی: ۱- مازندران ۱۵۴ امتیاز ۲- خوزستان ۱۱۹ امتیاز ۳- لرستان ۹۳ امتیاز ۴- اصفهان ۸۳ امتیاز ۵- فارس ۸۱ امتیاز ۶- کهگیلویه و بویراحمد ۸۰ امتیاز ۷- البرز ۶۴ امتیاز ۸- کرمان ۶۰ امتیاز ۹- اروند ۵۰ امتیاز ۱۰- توابع تهران ۴۵ امتیاز ۱۰- تهران ۴۵ امتیاز